Granit ve Kuvars Yüzeyler Mutfak Tezgah Uygulamaları

Granit ve Kuvars Mutfak Tezgah Uygulamaları

Mutfak tezgahları son yıllarda doğaltaş uygulama sektörünün dışında farklı renk ve uygulama modelleri talep eden müşteri önerileri doğrultusunda ayrı bir sektör olarak ekonomide yerini almaya başlamıştır. Pekçok yapı market ve özel girişimci mutfak tezgahı üretim ve montajı konusunda bünyelerinde ayrı bir bölüm yada satış yeri açmışlardır.

Uygulamasını yaptığımız mutfak tezgahları doğaltaş ürünleri olan granit ve mermer taşlarının yanısıra; kuvars ürünler üreten Samsung Radianz, Çimstone ve Belenco markalı ürünleri de içermektedir.

Mermer son 10 yılda mutfak tezgahı uygulaması konusunda sertlik derecesi ve dayanımının düşük olması nedeniyle granit ve kuvars ürünlere karşı ciddi kan kaybetmiş ve tahtını dayanım ve bakımı daha kolay olan granit ve kuvars ürünlere bırakmıştır.

Doğaltaşlar içinde mutfak tezgahı uygulaması konusunda en yüksek talep gören granit plakalar ise zengin renk ve doku çeşitliliği ile iç mekan tasarımcıları ve uygulamacılarının mutfak tezgahı konusunda vazgeçilmezi olmuştur. Doğadaki en sert mineraller olan kuvars ve feldspat minerallerinin birleşimi ile granitler; kullanıcılarına uzun yıllar geçsede ilk günkü görünüm garantisini sunmaktadır.

Dünya doğaltaş üretimi ve teknolojisinde lider konumda olan İtalyan teknolojisi ile üretilen kuvars yüzeyler ise müşterilerinin dayanım, zengin renk çeşitliliği ve seleksiyon sıkıntısı yaşamadan düşük ve yüksek metrajlı mutfak tezgahı üretimi konusunda taleplerini karşılamak amacıyla ürettiği yüksek teknoloji ürünleridir. Türkiye’de ise Çimstone ve Belenco tarafından yerli üretim; Samsung Radianz, Silence Stone ve Ceasar Stone tarafından da ithalatı yapılan kuvars yüzeylere ait tüm detayları aşağıda linki verilen web sitemizde bulabilirsiniz.www.arelquartz.com

Yorum Yaz

Gönder